5 razy Earl Grey. Masz swojego ulubieńca?

5 razy Earl Grey. Masz swojego ulubieńca?

Czarna herbata Earl Grey to połączenie najlepszej jakości herbaty cejlońskiej i olejku z bergamotki. Takie połączenie powstało, aby zachwycać smakoszy herbaty na całym świecie. Smak Earl Grey’a wszedł do kanonu herbat czarnych za sprawą Brytyjczyków, dla których jest niemal narodową odsłoną wciąż kultywowanego tea time. Brytyjczycy uwielbiają, gdy parzenie herbaty staje się rytuałem. Tea time to popołudniowy czas spędzony z filiżanką aromatycznej herbaty, której zadaniem jest pobudzić i zniwelować senność zbliżającego się wieczoru. Ta mieszanka doskonale się do tego nadaje. Czarna herbata dodaje wigoru, natomiast bergamotka zapewnia odświeżenie, a jej aromat niezwykle uprzyjemnia picie herbaty.

Znane są dwie historie, mówiące o pochodzeniu herbaty Earl Grey. Pierwsza nawiązuje do postaci hrabiego Grey, który uratował życie tonącemu synowi pewnego Mandaryna. Aby mu podziękować, Mandaryn obdarował hrabiego herbatą. Był to wówczas towar bardzo ceniony i wartościowy.
Druga historia opowiada o tym, że herbata Earl Grey powstała z powodu nieplanowanej fermentacji liści herbacianych podczas transportu herbaty na statkach do Anglii. Efektem fermentacji był nieprzyjemny zapach. Aby mu zaradzić, dodano do herbaty olejek z bergamotki. Herbata bowiem, jako towar niezwykle wartościowy, nie mogła się zmarnować.
Bez względu na prawdziwość obu historii, herbata earl grey z urzekającym aromatem bergamoty, jest dziś jedną z ulubionych herbat świata i od dawna gości nie tylko na angielskich stołach.

W Herbacianym ogrodzie znajdziesz 5 odsłon tego niezwykłego naparu. Wypróbuj każdy smak i wybierz swojego ulubieńca. Aby to zrobić, zamów herbatę pojedynczo lub w postaci zestawu degustacyjnego.


Earl Grey Klasyczny

Klasyczna wersja Earl Grey’a, to doskonałej jakości liście z intensywnym aromatem bergamotki, bez żadnych innych dodatków. Ulubiony smak Brytyjczyków! Żeby się nim zachwycić, możemy zaparzyć sobie filiżankę tego naparu o każdej porze dnia, nie tylko podczas tzw. tea time 🙂


Różana odsłona

Earl Grey Rose to połączenie, które po prostu zwala z nóg. Herbata liściasta pachnie kwiatowo, ponieważ została wzbogacona różaną nutą. Wyjątkowa propozycja, która zachwyca aromatem połączonych bergamotki i róży.


Earl Grey Orange

Pomarańczową odsłonę Earl Grey’a poznacie po wyselekcjonowanych liściach herbacianych prosto z Cejlonu z dodatkiem nie tylko bergamoty, ale również kawałków pomarańczy. Ta herbata o pomarańczowym aromacie będzie smakowała wyjątkowo. Nie ważne, czy w zwykły dzień, czy od święta.


Błękitne płatki kwiatów

Earl Grey Błękitny to mieszanka, która po zaparzeniu tworzy niezwykły, kolorowy spektakl. Dzieje się to za sprawą płatków błękitnego bławatka. Aromat bergamoty i niebieskie płatki tworzą wyjątkową kompozycję, ciesząc zarówno podniebienie, jak i wzrok.


Jaśminowy aromat

Herbata liściasta Earl Grey Jaśminowy to kompozycja, przywodząca na myśl kraje dalekiego wschodu. Bergamota łączy się z jaśminową nutą w niezwykłą odsłonę naparu, aby na długo zapaść w pamięć.


A więc jak? Masz już swojego faworyta? Którą z odsłon niezwykłego Earl Grey’a chcesz wypróbować w pierwszej kolejności?

Dodaj komentarz