Herbata na odchudzanie.

Herbata na odchudzanie.

Herbata, jako naturalny sposób wspomagania odchudzania.

Siedzący tryb życia, mało ruchu, tłuste jedzenie, to tylko niektóre grzechy, jakie popełniamy na drodze do szczupłej sylwetki i zdrowia. Nie mamy czasu, albo ochoty, by dbać o siebie i chociaż świadomość w tym zakresie rośnie, to wciąż jeszcze wiele możemy zrobić dla poprawy samopoczucia i kondycji naszego organizmu.

Spalanie tłuszczu doskonale wspomaga picie herbaty. Herbata jest niezastąpiona podczas diety odchudzającej, ale także na co dzień, jako napój poprawiający przemianę materii. Warto wspomagać nią odchudzanie, spożywając dwie, trzy filiżanki dziennie i uzupełniając nawodnienie organizmu wodą. Naturalne składniki, które zawiera herbata są odpowiedzialne za przyspieszenie i wyregulowanie przemiany materii. Dodatkowo, zawartość polifenoli zmniejsza poziom trójglicerydów w organizmie, zmniejszając ilość odkładanego tłuszczu.

Za efekt odchudzający herbaty odpowiadają polifenole w niej zawarte, a dokładniej katechiny i teiny. Łączne działanie teiny i katechin jest skuteczniejsze, niż gdyby składniki te spożywać osobno. Badania wykazują, że działanie to ma bezpośredni wpływ na zmniejszenie masy ciała, pomagając schudnąć. Ułatwia również utrzymanie optymalnej wagi po odchudzaniu.

Jaką herbatę na odchudzanie wybrać?

O odchudzających właściwościach herbaty czerwonej możesz przeczytać w tym poście. Mówiliśmy w nim o tym, że czerwona herbata to herbata oczyszczająca z toksyn, obniżająca poziom cukru we krwi oraz ułatwiająca trawienie. Jednak nie tylko herbata pu-erh wykazuje działanie odchudzające. Herbata na odchudzanie, to także herbata zielona. Uchodzi ona za tę, która wspomaga trawienie, oczyszcza organizm i poprawia metabolizm. Herbata czarna wykazuje podobne właściwości, choć w nieco mniejszym zakresie.

Herbata na odchudzanie to także oolong, który jest doskonały na poprawę przemiany materii.  Zawiera dużo teiny, jak już powiedzieliśmy, związku odpowiedzialnego za spalanie tłuszczu. W herbacie oolong znajdują się także saponiny, hamujące działanie enzymu rozkładającego tłuszcz w trzustce. Sprawiają one, że część spożytego, ale niestrawionego tłuszczu zostaje natychmiast wydalona.

Jeśli Twoją ulubioną herbatą jest herbata biała, to również doskonały wybór, aby pobudzić organizm do spalania tłuszczu. Herbata biała jest bowiem bogata w kofeinę, która skutecznie wspomaga odchudzanie, stymuluje i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Substancje występujące w białej herbacie zapobiegają powstawaniu i gromadzeniu się komórek tłuszczowych w organizmie.

Naturalny efekt odchudzający.

Herbata, to napój, składający się wyłącznie z naturalnych składników, pomagających w spalaniu tłuszczu. Herbata oczyszczająca z toksyn to niezastąpiona pomoc w dzisiejszym zanieczyszczonym świecie. Wybierz tę, która najbardziej Ci smakuje i ciesz się zdrowiem i szczupłą sylwetką. Jednocześnie nie zapominaj, że kluczem do zdrowia jest cały tryb życia. Dużo ruchu, nawodnienie organizmu, bycie dla siebie dobrym i realizowanie pasji. Zachowanie takiego balansu w życiu, pozwoli długo cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją.

Dodaj komentarz